SFD - Szkoła Formacji Duchowej
prawa-facebook
skrzynka intencji
Osrodek Terapeutyczno-Szkoleniowy
Przychodnia Specjalistyczna
Wydawnictwo GAUDIUM
Razem za Jezusem
Szkola Nowej Ewangelizacji PALLOTYNI
seminarium

"Zawsze szukajcie Jego oblicza (13.03.2008)

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Czwartek, 13 marca 2008 r. - J 8,51-59

     „Zawsze szukajcie Jego oblicza”(Ps 105, 4b)

 

             Zagłębiając się i czerpiąc ze źródła dzisiejszej Liturgii Słowa, uderza aż 11-tnie wspomnienie imienia ABRAHAM. Abraham, ojciec narodu wybranego zajmuje uprzywilejowane miejsce w historii zbawienia. Całe jego życie pozostaje pod znakiem działania i wypełnienia obietnicy danej przez Boga. Na stronicach Pisma Świętego często pojawiają się słowa: „Ja ci dam…” (por. Rdz 12, 7), mówiące o hojności Boga obdarzającego.

Choć też Bóg doświadcza wiarę Abrahama (żądanie złożenia w ofierze syna Izaaka), by mu błogosławić. Zmiana imienia ABRAM na ABRAHAM (imię oznacza ojciec mnóstwa narodów), potwierdza zamiar obietnicy Boga. Wołanie Boga o posłuszeństwo i wiarę, na wzór Abrahama jest konieczne i wciąż aktualne.
        W czwartej Ewangelii spotykamy obraz Jezusa, który prowadzi dysputę, ze spadkobiercami obietnicy danej Abrahamowi. Jezus stwierdza wobec Żydów, że ich pochodzenie od Abrahama wcale nie przeszkodziło im stać się synami diabła (por. J 8). Warunek jest jeden: prawdziwa wiara. Każdy, kto tylko wierzy w Chrystusa może uczestniczyć w błogosławieństwach danych Abrahamowi (Gal 3, 14).
       Św. Jan od Krzyża mówił: „Wiara jest przedziwnym środkiem dojścia do celu, którym jest Bóg”. Moje pierwsze i właściwe imię to CHRZEŚCIJANIN: powołany przez Boga, podążam ku Bogu. 
 
 Ks. Wojciech Stasiewicz, Ukraina 
SFD w Archidiecezji Lubelskiej
Wilczopole-Kolonia 3820-388 Lublinsfd@kuria.lublin.pl© Copyright Szkoła Formacji Duchowej 2011. All Rights ReservedMade in quaint.pl