Słuchaj uważnie! (20.09.2008)

Sobota, 20 września 2008 - Łk 8,4-15

Słuchaj uważnie!

                 Jednak wiele wysiłków, wiele uwagi wymaga od nas Słowo Boże. Jak pisze Łukasz w Ewangelii, wielu słyszało o tajemnicach Królestwa Bożego. I co z tego skoro w tak niewielu sercach prawdy te przyniosły oczekiwany owoc?

Doprawdy, czasem już sama chęć słuchania, chęć otwarcia się jest rzeczą ogromnie ważną. Przychodzą młodzi ludzie do kościoła. Słuchają czytań, Ewangelii. Słuchają i… nic. Jedni myślą, że to między bajki włożyć. Inni, że to przecież było tak dawno, inni że to niemożliwe, a jeszcze inni, że kaznodzieja nieogolony.

A może Słowo, które jest w dzisiejszej Ewangelii jest właśnie do Ciebie? Nie jest ważne skąd przychodzisz. Zupełnie nieistotne jak się tu znalazłeś. Może te wszystkie inne okoliczności, które będąc w kościele zauważasz, nie mają w tej chwili żadnego znaczenia?

Bóg podnosi Cię z kolan! Posłuchaj, spróbuj, przeczytaj, zechciej tylko, poświęć minutę – poprzez Twoją chęć i otwartość ON może zdziałać już naprawdę wiele.

Panie Jezu miłosierny! Daj mi uszy do słuchania i serce gotowe. Natchnij do walki ze słabościami i lenistwem, by nie umknęły mi najważniejsze z Twoich Słów - te skierowane specjalnie do mnie. Amen.

Brat Bartek ofm
TOP