Kto spożywa ten chleb...(11.04.2008)

Słowo na dziś 11.4.2008 

Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki (J 6,52-59)

                 Jezus w dalszym ciągu Swojego nauczania, prowadzi uczniów do poznania głównej prawdy o celu Swojej zbawczej misji i powodu Swojego przybycia na ziemię. Po nauce, iż to On sam jest Pokarmem i Chlebem, wskazuje na spożywanie Jego Ciała i Krwi jako warunek trwania w Nim i osiągnięcie życia wiecznego z Bogiem. Dla współczesnych Jezusowi było to rzeczą niezrozumiałą w jakim sensie Jezus będzie w tymże Ciele obecny i co to znaczy „spożywać” Go.

 

               Jesteśmy specjalistami od ustalania smaku. Wszystkie reklamy wskazują na smak, kolor, zapach i wszystkie walory towaru by pociągnąć nasze zmysły. Dlaczego Jezus nie walczy o moje poparcie dla Jego „pokarmu”, dlaczego, nie zachwala jego cudownych wartości? 
              Jezus zaprasza nas, byśmy z własnej woli pociągnięci miłością, w tej zwyczajności odkryli cud, i tą wiarą, przekonali Boga Ojca o bezinteresownej miłości do Niego.
              Tak naprawdę, to jest ciekawe, kto …zjada, kto …ociera się, kto …zbiera, kto …sympatyzuje z Nim, kto jest specem od wymiarów i wyglądu, a „kto spożywa?” 


Jarosław Agaciński , Lublin

TOP